Čas se pospešuje

Avtor: Slogarca brez komentarjev

Ali se tudi vam zdi, da čas teče vedno hitreje, kot bi se pospeševal? Starejši kot smo, bolj hitro mimo nas drvijo ure, dnevi, meseci in leta. Včasih se kar zamislim, koliko časa mi je še ostalo, če se bo vse odvijalo s takšno bliskovito hitrostjo.

Še včeraj je bil videti čas neskončen, danes se je ta neskončnost že zreducirala na končno postajo, tam nekje do sto let?? Če bo sreča.

Vsak si želi še izpopolniti vse svoje cilje na tem zemeljskem prebivališču, tako duhovne kot materialne. Morda še postati boljša oseba, narediti še kaj za sočloveka, še kaj dobrega, kar nam zna prinesti odpustke ob končni sodbi.

Ko si mlad, je vse videti kot stagnacija, ki se z bežanjem let pretvori v drvenje dogodkov in časa, da se vmes kar zdrzneš, a ni bilo ravno včeraj novo leto? Vsaj tako se ti zdi, a smo že konec februarja. Zanimiv je citat iz vedskih spisov, kjer piše;

Vse, kar se dogaja v okviru časa, ki sestoji iz preteklosti, sedanjosti in prihodnosti, so samo sanje.

Vsekakor bi marsikdo tu zmajeval z glavo, kakšne pravljice pa so to, a če pogledamo nazaj v pretečena desetletja našega življenja, ali ni vse zavito v neko meglo, vse  kot bi zbledelo, pa tudi desetletja so v spominu morda zgolj kot ena sekunda, ki je zdrvela s svetlobno hitrostjo mimo nas. Ali še to, ko zaspimo, pa pozabimo na vse, kdo in kaj smo, ničesar več ne vemo o sebi, v spečem stanju pozabimo na svojo identiteto v budnem stanju.

Spodaj dodajam še del članka gospoda po imenu Michael Cremo, ki podaja vedski pogled na čas.

Življenje Brahme

Puranski koncept časa vključuje cikle  yug . Vsak  yuga  cikel je sestavljen iz štirih  yug . Prva, Satya-yuga, traja 1.728.000 let. Druga, Treta-yuga, traja 1.296.000 let. Tretja, Dvapara-yuga, traja 864.000 let. In četrta, Kali-yuga, traja 432.000 let. To pomeni skupno 4,32 milijona let za celoten  cikel yuge  . Tisoč takih ciklov -4,32 milijarde let sestavlja en dan Brahme, polboga, ki vlada vesolju. Dan Brahme se imenuje kalpa . Vsaka Brahmina noč traja tako dolgo kot njegov dan. Življenje se na zemlji manifestira le v dnevu Brahme. Z nastopom Brahmove noči je celotno vesolje opustošeno in pahnjeno v temo. Ko se začne še en dan Brahme, se življenje spet pokaže.

Vsak dan Brahme je razdeljen na 14  obdobij manvantare  , od katerih vsako traja 71  ciklov yuge  . Pred prvim obdobjem in po vsakem  obdobju manvantare  je stičišče ( sandhya ) v dolžini Satya-yuge (1.728.000) let. Običajno se vsako  obdobje manvantare konča z delnim opustošenjem.

Po puranskih poročilih smo zdaj v osemindvajsetem  ciklu yuge  sedmega  obdobja manvantare  današnjega dne Brahme. To bi pomenilo starost naseljene Zemlje 2,3 milijarde let. Zanimivo je, da so najstarejši nesporni organizmi, ki jih paleontologi priznavajo fosili alg, kot so tisti iz formacije Gunflint v Kanadi, približno toliko stari.

 Od začetka tega dne Brahme je preteklo skupaj 453  ciklov yuge . Vsak  juga  cikel vključuje napredovanje od zlate dobe miru in duhovnega napredka do končne dobe nasilja in duhovne degradacije. Ob koncu vsake Kali-yuge je zemlja praktično prazna.

Med  cikli yuge  človeška vrsta sobiva z drugimi človeku podobnimi vrstami. Na primer, v Bhagavata Purani (9.10.20) najdemo božanskega  avatarja  Ramacandro, ki osvaja Ravanino kraljestvo, Lanko, s pomočjo inteligentnih v gozdu živečih opic mož, ki so se z drevesi in kamni borili proti Ravaninim dobro opremljenim vojakom. To se je zgodilo v Treta-yugi, pred približno milijonom let.

Glede na cikel  jug , občasna opustošenja na koncu vsake  manvantare in sobivanje civiliziranih ljudi in bitij, ki so na nek način podobna človeškim prednikom iz sodobnih evolucijskih poročil, kakšne napovedi bi lahko glede arheoloških zapisov podalo poročilo Purana? Preden odgovorimo na to vprašanje, moramo upoštevati tudi splošno nepopolnost fosilnega zapisa. Predvsem fosili hominida so izjemno redki. Poleg tega je le majhen del sedimentnih plasti, odloženih v zgodovini Zemlje, preživel erozijo in druge uničujoče geološke procese.

Ob upoštevanju vsega tega predlagam, da bi puranski pogled na čas in zgodovino napovedal redko, a osupljivo mešanico hominidnih fosilov, nekaterih anatomsko modernih in nekaterih ne, ki segajo desetine in celo stotine milijonov let nazaj in se pojavljajo na lokacijah po vsem svetu. Prav tako bi napovedal številčnejšo, a podobno osupljivo mešanico kamnitih orodij in drugih artefaktov, pri čemer nekateri kažejo visoko stopnjo tehnične sposobnosti, drugi pa ne. In glede na pristranskost večine delavcev na področju arheologije in antropologije v zadnjih 150 letih, lahko tudi predvidevamo, da bodo uredili to osupljivo mešanico fosilov in artefaktov, da bi se uskladila z linearnim, naprednim pogledom na izvor človeka.

Pravzaprav, ko sva z Richardom Thompsonom natančno preiskala objavljena arheološka poročila, sva ugotovila, da dokazi podpirajo te napovedi. O svojih raziskavah smo poročali v naši knjigi  Prepovedana arheologija  (glej BTG, maj/junij 1993).

Prvič, obstaja precejšnja količina fizičnih dokazov za izjemno staro človeštvo, vendar bomo tukaj omenili le nekaj primerov. Dokazi spadajo v več kategorij.

Prvi so živalske kosti, na katerih so vidni znaki človeškega dela. V nekaterih primerih so znaki dela v obliki rezov, narejenih s kamnitim orodjem. Številne kosti s takimi znamenji so evropski znanstveniki našli v formacijah, starih do 20 milijonov let. V nekaterih primerih je delo naprednejše. Na primer, leta 1881 je britanski geolog Henry Stopes poročal o školjki z vrezanim človeškim obrazom. Školjko so našli v nahajališčih, starih več kot 2 milijona let.

Druga kategorija so kamnita orodja in drugi artefakti. Kamnito orodje so našli na različnih lokacijah po svetu, v formacijah, starih do 50 milijonov let. Znanstveniki so poročali tudi o naprednejših predmetih. Sir David Brewster je na primer leta 1844 opisal žebelj, najden v peščenjaku v Angliji. Peščenjak je bil iz devonskega obdobja, zaradi česar je star najmanj 360 milijonov let. Predmeti, vzeti iz nahajališč premoga, starih več kot 300 milijonov let, vključujejo zlato verigo, železen lonec in umetniško izrezljan kamen.

Napisala Sanja (© vse avtorske pravice pridržane)

slogarca.com

 

Oddajte komentar

 
Kaj je zadnji znak v besedi 54m9jl?

Rss feed za komentarje člankov